Ukraine Conflict Security and Stability Fund

У рамках програми Ukraine Conflict Security and Stability Fund у лютому 2016 року ​ГС «Фонд підтримки реформ в Україні» та Посольство Великобританії в Україні започаткували співпрацю над проектом «Подальша підтримка військової реформи в Україні».

Співпраця відбувається в межах  Проектного Офісу Реформ, який був офіційно заснований у серпні 2015 року Міністром оборони України.

Мета діяльності Проектного Офісу Реформ:  здійснення системних реформ Збройних сил України.

До команди Офісу входить 40 експертів, які працюють над реформами з питань економічної діяльності, матеріально-технічного, медичного, продовольчого забезпечення Збройних сил України (ЗСУ).

Проектний Офіс Реформ працює над збільшенням ефективності ЗСУ та запровадженням управлінських методик держав НАТО в основних функціональних підрозділах Міністерства оборони України.

Алгоритм роботи Проектного Офісу наступний: кожна реформа розробляється як проект з конкретними індикаторами та завданнями. Відповідно, на початковому етапі проект розробляється на пілотному рівні та згодом, за необхідності, доопрацьовується у відповідності з результатми експерименту; лише після цього відбувається масштабування проекту на всю систему.

Для реалізції проекту у квітні 2016 року ГС «Фонд підтримки реформ в Україні» та Міністерство оборони України уклали Меморандум про партнерство та співпрацю.

Метою Меморандуму є консолідація зусиль, спрямованих на визначення спільного бачення щодо концепції проведення реформ у діяльності Міністерства оборони України та Генерального Штабу Збройних Сил України. Співробітництво здійснюватиметься в рамках реалізації Національної програми співробітництва Україна – НАТО на 2016 рік, затвердженої Указом Президента України.

Напрями співпраці

Взаємодія установ передбачає підготовку пропозицій та алгоритмів реалізації проектів, із урахуванням кращого досвіду держав НАТО, та надання Міністерству оборони України та Генеральному Штабу Збройних Сил України рекомендацій, щодо:

  • реформування військового керівництва на основі прийнятих в державах –членах НАТО принципів і стандартів;
  • впровадження ефективного оборонного планування та управління;
  • оборонними ресурсами з використанням сучасних євроатлантичних підходів;
  • професіоналізації сил оборони та створення необхідного військового резерву та інше.

Дії та заходи в рамках співробітництва Фонду з Міністерством:

  • розробка та впровадження проектів реформ, внесення пропозицій про внесення змін до законодавства України;
  • спільна робота щодо впровадження стандартів НАТО;
  • створення спільних робочих груп з метою розробки рекомендацій до проектів нормативно-правових актів;
  • організація та проведення семінарів, конференцій, ділових зустрічей, тощо;
  • оприлюднення інформації про взаємодію, в тому числі шляхом проведення спільних заходів та інші.

Детальна інформація по проект знаходиться за посиланням.